İçeriğe geç

Çankırı Muş Arası Kaç KM

Çankırı Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Muş arası kaç km? Çankırı Muş arası kaç saat? Çankırı Muş yol tarifi? Çankırı Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Muş Arası Kaç KM

Çankırı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 km’dir. Çankırı Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 726 km’dir.

Çankırı Muş Arası Kaç KM

Çankırı Muş Arası Kaç Saat

Çankırı Muş arası kaç saat; Çankırı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 726 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Çankırı Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.