İçeriğe geç

Çankırı Merkez Yol Tarifi

Çankırı Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Çankırı Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Merkez’e nasıl gidilir? Çankırı Merkez yol tarifi? Çankırı Merkez yol haritası? Çankırı Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Çankırı Merkez, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çankırı Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.440 km2’dir. Çankırı Merkez ilçesinin rakımı ise 730 m olarak hesaplanmıştır. Çankırı Merkez ilinin Kuzeyinde Ilgaz, doğusunda ise Yapraklı, batısında Korgun, Güneyinde ise Kırıkkale ilçeleri bulunmaktadır. Çankırı Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çankırı Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çankırı Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 97.882 nüfusa sahiptir.

Çankırı Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çankırı Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çankırı Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çankırı Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çankırı Merkez’e Nasıl Gidilir? Çankırı Merkez Yol Tarifi

Çankırı Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çankırı Merkez’e gelebilirsiniz. Çankırı Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 516 km, Ankara’ya yaklaşık 139 km, İzmir’den ise yaklaşık 823 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çankırı Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.