İçeriğe geç

Çankırı Kilis Arası Kaç KM

Çankırı Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Kilis arası kaç km? Çankırı Kilis arası kaç saat? Çankırı Kilis yol tarifi? Çankırı Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Kilis Arası Kaç KM

Çankırı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 km’dir. Çankırı Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 529 km’dir.

Çankırı Kilis Arası Kaç KM

Çankırı Kilis Arası Kaç Saat

Çankırı Kilis arası kaç saat; Çankırı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çankırı Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 529 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Çankırı Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.