İçeriğe geç

Burdur Çankırı Arası Kaç KM

Burdur Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Çankırı arası kaç km? Burdur Çankırı arası kaç saat? Burdur Çankırı yol tarifi? Burdur Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Çankırı Arası Kaç KM

Burdur Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 km’dir. Burdur Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 431 km’dir.

Burdur Çankırı Arası Kaç Saat

Burdur Çankırı arası kaç saat; Burdur Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Burdur Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 413 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Burdur Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.