Bitlis Çankırı Arası Kaç KM

Bitlis Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Çankırı arası kaç km? Bitlis Çankırı arası kaç saat? Bitlis Çankırı yol tarifi? Bitlis Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Çankırı Arası Kaç KM

Bitlis Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Bitlis Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 789 km’dir.

Bitlis Çankırı Arası Kaç Saat

Bitlis Çankırı arası kaç saat; Bitlis Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Bitlis Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bitlis Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 789 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Bitlis Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.