İçeriğe geç

Bingöl Çankırı Arası Kaç KM

Bingöl Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Çankırı arası kaç km? Bingöl Çankırı arası kaç saat? Bingöl Çankırı yol tarifi? Bingöl Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Çankırı Arası Kaç KM

Bingöl Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 889 km’dir. Bingöl Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 639 km’dir.

Bingöl Çankırı Arası Kaç Saat

Bingöl Çankırı arası kaç saat; Bingöl Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 889 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bingöl Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bingöl Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 639 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Bingöl Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 889 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.