İçeriğe geç

Çankaya Yol Tarifi

Ankara Çankaya yol tarifi; yazımızda öncelikle Çankaya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankaya’ya nasıl gidilir? Çankaya yol tarifi? Çankaya yol haritası? Çankaya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankaya İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Çankaya, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çankaya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 483 km2’dir. Çankaya ilçesinin rakımı ise 881 m olarak hesaplanmıştır. Çankaya ilinin Kuzeyinde Altındağ ve Etimesgut, doğusunda ise Mamak, batısında Yenimahalle, Güneyinde ise Gölbaşı ilçeleri bulunmaktadır. Çankaya ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çankaya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çankaya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 944.609 nüfusa sahiptir.

Çankaya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çankaya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çankaya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çankaya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankaya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çankaya’ya Nasıl Gidilir? Çankaya Yol Tarifi

Çankaya’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çankaya’ya gelebilirsiniz. Çankaya karayolu ile Ankara şehir merkezine 23,6 km, İstanbul’a yaklaşık 482 km, Bursa’ya yaklaşık 415 km, İzmir’den ise yaklaşık 617 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çankaya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çankaya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.