İçeriğe geç

Canik Yol Tarifi

Samsun Canik yol tarifi; yazımızda öncelikle Canik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Canik’e nasıl gidilir? Canik yol tarifi? Canik yol haritası? Canik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Canik İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Canik, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Canik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 264 km2’dir. Canik ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Canik ilçesinin Kuzeyinde İlkadım, doğusunda Tekkeköy, batısında Kavak ve İlkadım, Güneyinde ise Asarcık ilçeleri bulunmaktadır. Canik ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Canik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Canik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 99.149 nüfusa sahiptir.

Canik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Canik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Canik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Canik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Canik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Canik’e Nasıl Gidilir? Canik Yol Tarifi

Canik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Canik’e gelebilirsiniz. Canik karayolu ile Samsun şehir merkezine 15.2 km, İstanbul’a yaklaşık 749 km, Ankara’ya yaklaşık 415 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.101 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Canik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Canik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.