İçeriğe geç

Çandır Yol Tarifi

Yozgat Çandır yol tarifi; yazımızda öncelikle Çandır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çandır’a nasıl gidilir? Çandır yol tarifi? Çandır yol haritası? Çandır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çandır İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Çandır, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çandır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 205 km2’dir. Çandır ilçesinin rakımı ise 1.235 m olarak hesaplanmıştır. Çandır ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Çayıralan, batısında Boğazlıyan, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Çandır ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çandır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çandır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.450 nüfusa sahiptir.

Çandır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çandır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çandır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çandır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çandır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çandır’a Nasıl Gidilir? Çandır Yol Tarifi

Çandır’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çandır’a gelebilirsiniz. Çandır karayolu ile Yozgat şehir merkezine 141 km, İstanbul’a yaklaşık 774 km, Ankara’ya yaklaşık 321 km, İzmir’den ise yaklaşık 890 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çandır ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.