İçeriğe geç

Çanakkale Zonguldak Arası Kaç KM

Çanakkale Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Zonguldak arası kaç km? Çanakkale Zonguldak arası kaç saat? Çanakkale Zonguldak yol tarifi? Çanakkale Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Zonguldak Arası Kaç KM

Çanakkale Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 km’dir. Çanakkale Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 477 km’dir.

Çanakkale Zonguldak arası kaç km

Çanakkale Zonguldak Arası Kaç Saat

Çanakkale Zonguldak arası kaç saat; Çanakkale Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çanakkale Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 477 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Çanakkale Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.