İçeriğe geç

Çanakkale Yozgat Arası Kaç KM

Çanakkale Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Yozgat arası kaç km? Çanakkale Yozgat arası kaç saat? Çanakkale Yozgat yol tarifi? Çanakkale Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Yozgat Arası Kaç KM

Çanakkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 km’dir. Çanakkale Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 718 km’dir.

Çanakkale Yozgat arası kaç km

Çanakkale Yozgat Arası Kaç Saat

Çanakkale Yozgat arası kaç saat; Çanakkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 718 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Çanakkale Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.