İçeriğe geç

Çanakkale Yalova Arası Kaç KM

Çanakkale Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Yalova arası kaç km? Çanakkale Yalova arası kaç saat? Çanakkale Yalova yol tarifi? Çanakkale Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Yalova Arası Kaç KM

Çanakkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 km’dir. Çanakkale Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 251 km’dir.

Çanakkale Yalova Arası Kaç KM

Çanakkale Yalova Arası Kaç Saat

Çanakkale Yalova arası kaç saat; Çanakkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 251 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Çanakkale Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.