Çanakkale Uşak Arası Kaç KM

Çanakkale Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Uşak arası kaç km? Çanakkale Uşak arası kaç saat? Çanakkale Uşak yol tarifi? Çanakkale Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Uşak Arası Kaç KM

Çanakkale Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 km’dir. Çanakkale Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 306 km’dir.

Çanakkale Uşak Arası Kaç KM

Çanakkale Uşak Arası Kaç Saat

Çanakkale Uşak arası kaç saat; Çanakkale Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 306 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

54 dakika

Çanakkale Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.