Çanakkale Tunceli Arası Kaç KM

Çanakkale Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Tunceli arası kaç km? Çanakkale Tunceli arası kaç saat? Çanakkale Tunceli yol tarifi? Çanakkale Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Tunceli Arası Kaç KM

Çanakkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1504 km’dir. Çanakkale Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1132 km’dir.

Çanakkale Tunceli Arası Kaç KM

Çanakkale Tunceli Arası Kaç Saat

Çanakkale Tunceli arası kaç saat; Çanakkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1504 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Çanakkale Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1504 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.