İçeriğe geç

Trabzon Çanakkale Arası Kaç KM


Trabzon Çanakkale arası kaç km;
yazımızda öncelikle Trabzon ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Çanakkale arası kaç km? Trabzon Çanakkale arası kaç saat? Trabzon Çanakkale yol tarifi? Trabzon Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Çanakkale Arası Kaç KM

Trabzon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1353 km’dir. Trabzon Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1129 km’dir.

Trabzon Çanakkale Arası Kaç KM

Trabzon Çanakkale Arası Kaç Saat

Trabzon Çanakkale arası kaç saat; Trabzon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1353 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Trabzon Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Trabzon Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1129 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Trabzon Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1353 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.