İçeriğe geç

Çanakkale Tokat Arası Kaç KM

Çanakkale Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Tokat arası kaç km? Çanakkale Tokat arası kaç saat? Çanakkale Tokat yol tarifi? Çanakkale Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Tokat Arası Kaç KM

Çanakkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1089 km’dir. Çanakkale Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 868 km’dir.

Çanakkale Tokat Arası Kaç KM

Çanakkale Tokat Arası Kaç Saat

Çanakkale Tokat arası kaç saat; Çanakkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1089 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Çanakkale Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Çanakkale Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 868 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 39 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 39 dakika

Çanakkale Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1089 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.