İçeriğe geç

Tekirdağ Çanakkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Çanakkale arası kaç km? Tekirdağ Çanakkale arası kaç saat? Tekirdağ Çanakkale yol tarifi? Tekirdağ Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Çanakkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 km’dir. Tekirdağ Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 132 km’dir.

Tekirdağ Çanakkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Çanakkale Arası Kaç Saat

Tekirdağ Çanakkale arası kaç saat; Tekirdağ Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Tekirdağ Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Tekirdağ Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Tekirdağ Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.