İçeriğe geç

Çanakkale Sivas Arası Kaç KM

Çanakkale Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Sivas arası kaç km? Çanakkale Sivas arası kaç saat? Çanakkale Sivas yol tarifi? Çanakkale Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Sivas Arası Kaç KM

Çanakkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1173 km’dir. Çanakkale Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 906 km’dir.

Çanakkale Sivas Arası Kaç KM

Çanakkale Sivas Arası Kaç Saat

Çanakkale Sivas arası kaç saat; Çanakkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Çanakkale Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Çanakkale Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 906 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Çanakkale Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.