İçeriğe geç

Çanakkale Şırnak Arası Kaç KM

Çanakkale Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Şırnak arası kaç km? Çanakkale Şırnak arası kaç saat? Çanakkale Şırnak yol tarifi? Çanakkale Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Şırnak Arası Kaç KM

Çanakkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1821 km’dir. Çanakkale Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1420 km’dir.

Çanakkale Şırnak Arası Kaç KM

Çanakkale Şırnak Arası Kaç Saat

Çanakkale Şırnak arası kaç saat; Çanakkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1821 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 23 saat sürmektedir. Çanakkale Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat 30 dakika

Otobüs ile;

23 saat

Uçak ile;

2 saat 23 dakika

Çanakkale Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1821 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 101 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 146 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.