İçeriğe geç

Çanakkale Sinop Arası Kaç KM

Çanakkale Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Sinop arası kaç km? Çanakkale Sinop arası kaç saat? Çanakkale Sinop yol tarifi? Çanakkale Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Sinop Arası Kaç KM

Çanakkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 km’dir. Çanakkale Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 763 km’dir.

Çanakkale Sinop Arası Kaç KM

Çanakkale Sinop Arası Kaç Saat

Çanakkale Sinop arası kaç saat; Çanakkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Çanakkale Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Çanakkale Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 763 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Çanakkale Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.