İçeriğe geç

Çanakkale Siirt Arası Kaç KM

Çanakkale Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Siirt arası kaç km? Çanakkale Siirt arası kaç saat? Çanakkale Siirt yol tarifi? Çanakkale Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Siirt Arası Kaç KM

Çanakkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1782 km’dir. Çanakkale Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1364 km’dir.

Çanakkale Siirt Arası Kaç KM

Çanakkale Siirt Arası Kaç Saat

Çanakkale Siirt arası kaç saat; Çanakkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1782 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Çanakkale Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1364 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 19 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 19 dakika

Çanakkale Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1782 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 99 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 143 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.