Şanlıurfa Çanakkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Çanakkale arası kaç km? Şanlıurfa Çanakkale arası kaç saat? Şanlıurfa Çanakkale yol tarifi? Şanlıurfa Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Çanakkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 km’dir. Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1126 km’dir.

Şanlıurfa Çanakkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çanakkale Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Çanakkale arası kaç saat; Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1126 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Şanlıurfa Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.