İçeriğe geç

Samsun Çanakkale Arası Kaç KM

Samsun Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Çanakkale arası kaç km? Samsun Çanakkale arası kaç saat? Samsun Çanakkale yol tarifi? Samsun Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Çanakkale Arası Kaç KM

Samsun Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 km’dir. Samsun Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 847 km’dir.

Samsun Çanakkale Arası Kaç KM

Samsun Çanakkale Arası Kaç Saat

Samsun Çanakkale arası kaç saat; Samsun Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 847 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

Samsun Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.