İçeriğe geç

Sakarya Çanakkale Arası Kaç KM

Sakarya Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Çanakkale arası kaç km? Sakarya Çanakkale arası kaç saat? Sakarya Çanakkale yol tarifi? Sakarya Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Çanakkale Arası Kaç KM

Sakarya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Sakarya Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 345 km’dir.

Sakarya Çanakkale Arası Kaç KM

Sakarya Çanakkale Arası Kaç Saat

Sakarya Çanakkale arası kaç saat; Sakarya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Sakarya Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 345 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

57 dakika

Sakarya Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.