İçeriğe geç

Çanakkale Rize Arası Kaç KM

Çanakkale Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Rize arası kaç km? Çanakkale Rize arası kaç saat? Çanakkale Rize yol tarifi? Çanakkale Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Rize Arası Kaç KM

Çanakkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1431 km’dir. Çanakkale Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1196 km’dir.

Çanakkale Rize Arası Kaç KM

Çanakkale Rize Arası Kaç Saat

Çanakkale Rize arası kaç saat; Çanakkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1431 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Çanakkale Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Çanakkale Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1196 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Çanakkale Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1431 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.