İçeriğe geç

Çanakkale Osmaniye Arası Kaç KM

Çanakkale Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Osmaniye arası kaç km? Çanakkale Osmaniye arası kaç saat? Çanakkale Osmaniye yol tarifi? Çanakkale Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Osmaniye Arası Kaç KM

Çanakkale Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 km’dir. Çanakkale Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 909 km’dir.

Çanakkale Osmaniye Arası Kaç KM

Çanakkale Osmaniye Arası Kaç Saat

Çanakkale Osmaniye arası kaç saat; Çanakkale Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 909 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Çanakkale Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.