İçeriğe geç

Ordu Çanakkale Arası Kaç KM


Ordu Çanakkale arası kaç km;
yazımızda öncelikle Ordu ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Çanakkale arası kaç km? Ordu Çanakkale arası kaç saat? Ordu Çanakkale yol tarifi? Ordu Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Çanakkale Arası Kaç KM

Ordu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 km’dir. Ordu Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 933 km’dir.

Ordu Çanakkale Arası Kaç KM

Ordu Çanakkale Arası Kaç Saat

Ordu Çanakkale arası kaç saat; Ordu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 933 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 44 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 44 dakika

Ordu Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.