İçeriğe geç

Çanakkale Niğde Arası Kaç KM

Çanakkale Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Niğde arası kaç km? Çanakkale Niğde arası kaç saat? Çanakkale Niğde yol tarifi? Çanakkale Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Niğde Arası Kaç KM

Çanakkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 km’dir. Çanakkale Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 755 km’dir.

Çanakkale Niğde Arası Kaç KM

Çanakkale Niğde Arası Kaç Saat

Çanakkale Niğde arası kaç saat; Çanakkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 755 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Çanakkale Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.