İçeriğe geç

Çanakkale Nevşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Nevşehir arası kaç km? Çanakkale Nevşehir arası kaç saat? Çanakkale Nevşehir yol tarifi? Çanakkale Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Nevşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 km’dir. Çanakkale Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 735 km’dir.

Çanakkale Nevşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Nevşehir Arası Kaç Saat

Çanakkale Nevşehir arası kaç saat; Çanakkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 735 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Çanakkale Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.