İçeriğe geç

Çanakkale Muş Arası Kaç KM

Çanakkale Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Muş arası kaç km? Çanakkale Muş arası kaç saat? Çanakkale Muş yol tarifi? Çanakkale Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Muş Arası Kaç KM

Çanakkale Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1655 km’dir. Çanakkale Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1305 km’dir.

Çanakkale Muş Arası Kaç KM

Çanakkale Muş Arası Kaç Saat

Çanakkale Muş arası kaç saat; Çanakkale Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1305 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Çanakkale Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.