İçeriğe geç

Muğla Çanakkale Arası Kaç KM


Muğla Çanakkale arası kaç km;
yazımızda öncelikle Muğla ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Çanakkale arası kaç km? Muğla Çanakkale arası kaç saat? Muğla Çanakkale yol tarifi? Muğla Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Çanakkale Arası Kaç KM

Muğla Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 km’dir. Muğla Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 377 km’dir.

Muğla Çanakkale Arası Kaç KM

Muğla Çanakkale Arası Kaç Saat

Muğla Çanakkale arası kaç saat; Muğla Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Muğla Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 377 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Muğla Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 534 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.