İçeriğe geç

Mersin Çanakkale Arası Kaç KM

Mersin Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Çanakkale arası kaç km? Mersin Çanakkale arası kaç saat? Mersin Çanakkale yol tarifi? Mersin Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Çanakkale Arası Kaç KM

Mersin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 km’dir. Mersin Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 808 km’dir.

Mersin Çanakkale Arası Kaç KM

Mersin Çanakkale Arası Kaç Saat

Mersin Çanakkale arası kaç saat; Mersin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 808 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 34 dakika

Mersin Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.