İçeriğe geç

Çanakkale Merkez Yol Tarifi

Çanakkale  Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Çanakkale Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Merkeze nasıl gidilir? Çanakkale Merkez yol tarifi? Çanakkale Merkez yol haritası? Çanakkale Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale Merkez İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Çanakkale Merkez, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çanakkale Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.016 km2’dir. Çanakkale Merkez ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çanakkale Merkez ilinin Kuzeyinde Lapseki, doğusunda ise Çan, Güneyinde ise Ezine ve Bayramiç ilçeleri bulunmaktadır. Çanakkale Merkez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çanakkale Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çanakkale Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 184.631 nüfusa sahiptir.

Çanakkale Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale Merkeze yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çanakkale Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale Merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çanakkale Merkeze Nasıl Gidilir? Çanakkale Merkez Yol Tarifi

Çanakkale Merkeze kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çanakkale Merkeze gelebilirsiniz. Çanakkale Merkeze karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 348 km, Ankara’ya yaklaşık 668 km, İzmir’den ise yaklaşık 362 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çanakkale Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.