İçeriğe geç

Çanakkale Merkez Posta Kodu

Çanakkale Merkez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çanakkale Merkez Posta Kodu Sorgulama

Çanakkale Merkez’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çanakkale Merkez ilçesi Hakkında

Çanakkale Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin on dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Çanakkale Merkez, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çanakkale Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.016 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çanakkale Merkez ilinin Kuzeyinde Lapseki, doğusunda ise Çan, Güneyinde ise Ezine ve Bayramiç ilçeleri bulunmaktadır. Çanakkale Merkez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çanakkale Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çanakkale Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 184.184 nüfusa sahiptir.

Çanakkale Merkez Posta Kodu
Çanakkale Merkez Posta Kodu