İçeriğe geç

Mardin Çanakkale Arası Kaç KM

Mardin Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Çanakkale arası kaç km? Mardin Çanakkale arası kaç saat? Mardin Çanakkale yol tarifi? Mardin Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Çanakkale Arası Kaç KM

Mardin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 km’dir. Mardin Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1282 km’dir.

Mardin Çanakkale Arası Kaç KM

Mardin Çanakkale Arası Kaç Saat

Mardin Çanakkale arası kaç saat; Mardin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1282 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 12 dakika

Mardin Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.