İçeriğe geç

Manisa Çanakkale Arası Kaç KM

Manisa Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Çanakkale arası kaç km? Manisa Çanakkale arası kaç saat? Manisa Çanakkale yol tarifi? Manisa Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Manisa Çanakkale Arası Kaç KM

Manisa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 km’dir. Manisa Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 208 km’dir.

Manisa Çanakkale Arası Kaç KM

Manisa Çanakkale Arası Kaç Saat

Manisa Çanakkale arası kaç saat; Manisa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 208 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Manisa Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.