İçeriğe geç

Çanakkale Kütahya Arası Kaç KM

Çanakkale Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kütahya arası kaç km? Çanakkale Kütahya arası kaç saat? Çanakkale Kütahya yol tarifi? Çanakkale Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kütahya Arası Kaç KM

Çanakkale Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 km’dir. Çanakkale Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Çanakkale Kütahya Arası Kaç KM

Çanakkale Kütahya Arası Kaç Saat

Çanakkale Kütahya arası kaç saat; Çanakkale Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Çanakkale Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Çanakkale Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.