İçeriğe geç

Konya Çanakkale Arası Kaç KM

Konya Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Çanakkale arası kaç km? Konya Çanakkale arası kaç saat? Konya Çanakkale yol tarifi? Konya Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Konya Çanakkale Arası Kaç KM

Konya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 km’dir. Konya Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 584 km’dir.

Konya Çanakkale Arası Kaç KM

Konya Çanakkale Arası Kaç Saat

Konya Çanakkale arası kaç saat; Konya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 584 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Konya Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.