İçeriğe geç

Kocaeli Çanakkale Arası Kaç KM

Kocaeli Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Çanakkale arası kaç km? Kocaeli Çanakkale arası kaç saat? Kocaeli Çanakkale yol tarifi? Kocaeli Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Çanakkale Arası Kaç KM

Kocaeli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 km’dir. Kocaeli Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 305 km’dir.

Kocaeli Çanakkale Arası Kaç KM

Kocaeli Çanakkale Arası Kaç Saat

Kocaeli Çanakkale arası kaç saat; Kocaeli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 305 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kocaeli Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.