Çanakkale Kırşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kırşehir arası kaç km? Çanakkale Kırşehir arası kaç saat? Çanakkale Kırşehir yol tarifi? Çanakkale Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kırşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 km’dir. Çanakkale Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 674 km’dir.

Çanakkale Kırşehir Arası Kaç KM

Çanakkale Kırşehir Arası Kaç Saat

Çanakkale Kırşehir arası kaç saat; Çanakkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Çanakkale Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 674 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 23 dakika

Çanakkale Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.