İçeriğe geç

Çanakkale Kırıkkale Arası Kaç KM

Çanakkale Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kırıkkale arası kaç km? Çanakkale Kırıkkale arası kaç saat? Çanakkale Kırıkkale yol tarifi? Çanakkale Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kırıkkale Arası Kaç KM

Çanakkale Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 km’dir. Çanakkale Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 607 km’dir.

Çanakkale Kırıkkale Arası Kaç KM

Çanakkale Kırıkkale Arası Kaç Saat

Çanakkale Kırıkkale arası kaç saat; Çanakkale Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çanakkale Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 607 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Çanakkale Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.