İçeriğe geç

Çanakkale Kilis Arası Kaç KM

Çanakkale Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kilis arası kaç km? Çanakkale Kilis arası kaç saat? Çanakkale Kilis yol tarifi? Çanakkale Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kilis Arası Kaç KM

Çanakkale Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 km’dir. Çanakkale Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1008 km’dir.

Çanakkale Kilis Arası Kaç KM

Çanakkale Kilis Arası Kaç Saat

Çanakkale Kilis arası kaç saat; Çanakkale Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1008 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Çanakkale Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.