İçeriğe geç

Kayseri Çanakkale Arası Kaç KM

Kayseri Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Çanakkale arası kaç km? Kayseri Çanakkale arası kaç saat? Kayseri Çanakkale yol tarifi? Kayseri Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Çanakkale Arası Kaç KM

Kayseri Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 974 km’dir. Kayseri Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 796 km’dir.

Kayseri Çanakkale Arası Kaç KM

Kayseri Çanakkale Arası Kaç Saat

Kayseri Çanakkale arası kaç saat; Kayseri Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 974 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kayseri Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Kayseri Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 796 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 33 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 33 dakika

Kayseri Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 974 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.