İçeriğe geç

Çanakkale Kastamonu Arası Kaç KM

Çanakkale Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kastamonu arası kaç km? Çanakkale Kastamonu arası kaç saat? Çanakkale Kastamonu yol tarifi? Çanakkale Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kastamonu Arası Kaç KM

Çanakkale Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 km’dir. Çanakkale Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 636 km’dir.

Çanakkale Kastamonu Arası Kaç KM

Çanakkale Kastamonu Arası Kaç Saat

Çanakkale Kastamonu arası kaç saat; Çanakkale Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çanakkale Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 636 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Çanakkale Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.