İçeriğe geç

Çanakkale Kars Arası Kaç KM

Çanakkale Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Kars arası kaç km? Çanakkale Kars arası kaç saat? Çanakkale Kars yol tarifi? Çanakkale Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Kars Arası Kaç KM

Çanakkale Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1723 km’dir. Çanakkale Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1415 km’dir.

Çanakkale Kars Arası Kaç KM

Çanakkale Kars Arası Kaç Saat

Çanakkale Kars arası kaç saat; Çanakkale Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1723 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1415 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 23 dakika

Çanakkale Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1723 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 95 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 138 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.