Çanakkale Karaman Arası Kaç KM

Çanakkale Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Karaman arası kaç km? Çanakkale Karaman arası kaç saat? Çanakkale Karaman yol tarifi? Çanakkale Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Karaman Arası Kaç KM

Çanakkale Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 km’dir. Çanakkale Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 678 km’dir.

Çanakkale Karaman Arası Kaç KM

Çanakkale Karaman Arası Kaç Saat

Çanakkale Karaman arası kaç saat; Çanakkale Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çanakkale Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Çanakkale Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 678 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Çanakkale Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.