İçeriğe geç

Çanakkale Karabük Arası Kaç KM

Çanakkale Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Karabük arası kaç km? Çanakkale Karabük arası kaç saat? Çanakkale Karabük yol tarifi? Çanakkale Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Karabük Arası Kaç KM

Çanakkale Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 km’dir. Çanakkale Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 548 km’dir.

Çanakkale Karabük Arası Kaç KM

Çanakkale Karabük Arası Kaç Saat

Çanakkale Karabük arası kaç saat; Çanakkale Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Çanakkale Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 548 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 13 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 13 dakika

Çanakkale Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.