İçeriğe geç

Çanakkale Isparta Arası Kaç KM

Çanakkale Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Isparta arası kaç km? Çanakkale Isparta arası kaç saat? Çanakkale Isparta yol tarifi? Çanakkale Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Isparta Arası Kaç KM

Çanakkale Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 km’dir. Çanakkale Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 447 km’dir.

Çanakkale Isparta Arası Kaç KM

Çanakkale Isparta Arası Kaç Saat

Çanakkale Isparta arası kaç saat; Çanakkale Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Çanakkale Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 447 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Çanakkale Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.