İçeriğe geç

Çanakkale Iğdır Arası Kaç KM

Çanakkale Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Iğdır arası kaç km? Çanakkale Iğdır arası kaç saat? Çanakkale Iğdır yol tarifi? Çanakkale Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Iğdır Arası Kaç KM

Çanakkale Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1815 km’dir. Çanakkale Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1501 km’dir.

Çanakkale Iğdır Arası Kaç KM

Çanakkale Iğdır Arası Kaç Saat

Çanakkale Iğdır arası kaç saat; Çanakkale Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1815 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 23 saat sürmektedir. Çanakkale Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat 30 dakika

Otobüs ile;

23 saat

Uçak ile;

2 saat 30 dakika

Çanakkale Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1815 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 100 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 146 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.