İçeriğe geç

Hatay Çanakkale Arası Kaç KM

Hatay Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Çanakkale arası kaç km? Hatay Çanakkale arası kaç saat? Hatay Çanakkale yol tarifi? Hatay Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Çanakkale Arası Kaç KM

Hatay Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 km’dir. Hatay Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 963 km’dir.

Hatay Çanakkale Arası Kaç KM

Hatay Çanakkale Arası Kaç Saat

Hatay Çanakkale arası kaç saat; Hatay Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Hatay Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Hatay Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 963 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 47 dakika

Hatay Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.